Focșaniul, gazda primei semifinale naționale EUROVISION

0
În premieră în istoria participării României la Eurovision, selecţia naţională va avea cinci semifinale, organizate în cinci oraşe.

Prima semifinală va avea loc duminică, 21 ianuarie, la Focşani. Următoarele patru semifinale vor fi organizate la Timişoara (28 ianuarie), Craiova (4 februarie), Turda (11 februarie) şi Sighişoara (18 februarie). Organizatorii au stabilit repartizarea pe semifinale a celor 60 de piese.

În fiecare semifinală vor intra câte 12 piese.

La Focşani, vor concura:

  1. Lina („A Love Worth Falling For”)
  2. Johnny Bădulescu („Devoted”)
  3. Hellen („From Underneath”)
  4. Eduard Santha („Mesom Romales”)
  5. Echoes („Mirror”)
  6. Alex Florea („Nobody Told Me It Would Hurt”)
  7. Waleska („Renacer”)
  8. Liviu Anghel („Rise Up”)
  9. CornEL („Take Me Away”)
  10. Tom Hartis („Teardrop Rain”)
  11. Elena Turcu („The Perfect Fall”)
  12. Alexia & Matei („Walking On Water”)

La Timişoara, pe 28 ianuarie, vor concura:

  1. Jukebox feat Bella Santiago („Auzi Cum Bate”)
  2. Alessandro Dănescu („Breaking Up”)
  3. Meriem („End The Battle”)
  4. MIHAI („Heaven”)
  5. Jessie Baneş („Lightning Strikes”)
  6. Romeo Zaharia („Maybe This Time”)
  7. Othello („Noi Suntem Pădure”)
  8. Miruna Diaconescu („Run For You”)
  9. Serena („Safari”)
  10. Pragu’ de Sus („Te Voi Chema”)
  11. Endless feat Maria Grosu („Thinking About You”)
  12. RAFAEL & ANDY („We Are One”)

La Craiova, pe 4 februarie, vor evolua:

  1. Erminio Sinni & Titziana Camelin („All The Love Away”)
  2. Zavera („Come Back To Me”)
  3. Mareş Pană („Daydreamer”)
  4. Aurel Dincă („Fire In The Sky”)
  5. Tavi Clonda („King”)
  6. VYROS („La La La”)
  7. Diana Brătan („Paint It Rainbow”)
  8. Carolina Gorun („Reach Out For The Stars”)
  9. Elena Hasna („Revival”)
  10. Eliza Chifu („So Good Without You”)
  11. Ayona („The Story Goes On”)
  12. XANDRA („Try”)

Penultima semifinală, din 11 februarie, de la Turda, îi va aduce pe scenă pe:

  1. Feli („Bună De Iubit”)
  2. ZØLTAN („Dacă Dragostea E Oarbă”)
  3. TIRI („Deşert De Sentimente”)
  4. Paula Crişan („I Am Here”)
  5. Cristian Siminonescu („Nirvana”)
  6. Alice Jeckel („Out Of The Dark”)
  7. Dan Manciulea („Rază De Soare”)
  8. Lion’s Roar („Rekindle The Flame”)
  9. Claudia Andas („The One”)
  10. Ioana Ciornea („Time After Time”)
  11. Bernice Chiţiul („Too Busy For My Heart”)
  12. Nicoleta Ţicală („Una Oportunidad”)

În ultima semifinală EUROVISION, pe 18 februarie, la Sighişoara, vor concura:

  1. SAVE („All We Need”)
  2. Tomher Cohen („Baby You’re The Only One”)
  3. Sergiu Bolota („Every Little Thing”)
  4. Dora Gaitanovici („Fără Tine”)
  5. Teodora Dinu („Fly”)
  6. The HUMANS („Goodbye”)
  7. Iliana („I Won’t Lie”)
  8. Evermorph („Live Your Life”)
  9. Alexandru Ungureanu („Sail With Me”)
  10. Manuel Chivari („Somebody To Love”)
  11. Maria Suciu („Sweet Nothing”)
  12. Denisa Trofin („Tears”)

În fiecare oraș, juriul va alege câte trei piese care vor merge în finala selecției naționale Eurovision 2018.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.