Meci mare! CSM Focşani – HC Adrian Petrea 27-20!

0
140

Atmosferă senzaţională miercuri seară, în Sala Polivalentă, la meciul dintre CSM Focşani şi HC Adrian Petrea, din etapa a 7-a a Ligii Naţionale de handbal masculin. Fără victorie până acum în actualul campionat în partidele de pe teren propriu, vrâncenii n-au mai lăsat să treacă un nou joc fără să-şi satisfacă suporterii.

Elevii lui Viorel Ciubotaru, suspendat în continuare şi aflat în tribune, au început tare partida, au condus tot timpul şi au încheiat prima repriză în avantaj de 5 goluri, 15-10. Şi mai bine au început gazdele şi repriza a doua, reuşind să se desprindă la un moment dat şi la 8 goluri, 19-11!

Vrâncenii au gestionat apoi perfect ultimele minute, iar la final tabela le-a zâmbit: 27-20, prima victorie acasă în acest campionat!

Au marcat pentru CSM Focşani: Năstăsie (10), Miroiu (3), Ţuţu (3), Raţă (2), Mocanu (2), Popa (2), Eros (2), Cadar (1), Gramatic (1), Enache (1).

CSM Focşani va disputa următorul meci miercurea viitoare, în deplasare, cu CSU Suceava.