Parcă-i blestem! Victorie irosită în ultimele secunde: CSM Focşani – Poli Timişoara 26-26!

0

Coşmar cu repetiţie pentru CSM Focşani! După ce a pierdut două puncte în faţa Stelei, în ultimele 5 secunde ale meciului din runda inaugurală, 29-29, istoria s-a repetat pentru echipa vrânceană şi sâmbătă seară, tot în Sala Polivalentă, şi împotriva Politehnicii Timişoara.

Vrâncenii au avut o primă repriză excelentă şi au condus la pauză, 15-11, părând că vor bifa a doua victorie în campionat. Oaspeţii au început mai bine partea secundă şi au recuperat treptat, având la un moment dat şi avantaj, 17-16. Un simplu foc de paie însă, pentru că CSM-ul şi-a revenit rapid şi s-a distanţat din nou, 26-21, cu 4 minute înainte de final.

Dar din nou avantajul ce părea decisiv s-a irosit incredibil, din cauza unor greşeli uriaşe, iar timişorenii au înscris golul egalizator la ultima fază a meciului, 26-26! Etapa următoare, CSM Focşani va juca în deplasare cu nou promovata CSM Făgăraş.