Acasă Actualitate Polițiști din 7 județe s-au întrecut în Vrancea la tenis de masă!...

Polițiști din 7 județe s-au întrecut în Vrancea la tenis de masă! Vezi performanțele obținute de oamenii în uniformă!

0
tenis-de-masa
Valentina Bordea EyeLashes Artist

În week-end a avut loc în Focșani, în sala de sport a Şcolii Gimnaziale nr. 7, Campionatul de tenis de masă a Ministerului Afacerilor Interne – etapa zonală (zona 6), competiție la care au fost înscriși 28 de polițiști, practicanți ai acestei discipline din 7 Inspectorate de politie județene /Servicii de Poliție Transporturi, respectiv IPJ Bacău, Neamț, Suceava, Botoșani, Vaslui, SRPT Iași, IPJ Vrancea și SRPT Vrancea.

Turneul a fost organizat pe 3 categorii de vârstă la masculin, respectiv: -35 ani, 36-45 ani și peste 46 ani, iar  la feminin „open”.

Competiția a fost intens disputată pe durata a 10 ore, finalizânduse în jurul orelor 18.00, la final clasamentul fiind următorul:

Locul II – agent șef adjunct CERNICA LENUȚA –  IPJ Vrancea

Concursul a fost organizat de către Compartimentul Pregătire Continuă -IPJ Vrancea în colaborare cu A.S. Dinamo Focșani.

Ocupanții locurilor I vor participa la etapa finală a Campionatului Ministerului Afacerilor Interne ce va avea loc în perioada 04-09.04.2016 în municipiul Bistrița-Năsăud.