3 medalii obținute de LPS CSM Focșani la Campionatul Național de Judo Seniori de la Brașov

0
47

Săptămâna trecută, la Poiana Brașov, a avut loc Campionatul Național de Judo Seniori, competiție în cadrul căreia LPS CSM 2007 Focșani s-a clasat pe locul al 10-lea cu 3 medalii, una de argint și două de bronz. Medalia de argint a fost obținută de Emil Nicușor Neagu  (-66 de kilograme) iar pe cea de a treia treaptă a podiumului au urcat Alexandru Matei (-60 de kilograme) și Elena Dinu (52 de kilograme). Pe locul al 5-lea s-a clasat un alt judoka focșănean, Bogdan Drîmbă. Rezultatele au fost bune pentru sportivii noștri antrenați de profesorii Stănică Grosu, Iulian Surlă și Marinel Palade. „Eu zic că am terminat destul de bine pentru că vorbim aici de 3 medalii câștigate la seniori. Dacă Laris Borș era refăcut după operație, mai luam o medalie la -66 de kilograme”, ne-a spus sensei Stănică Grosu.