Aur, argint și bronz pentru judoka CSM LPS Focșani la Cupa României de Judo Seniori

0
116

Seria rezultatelor foarte bune obținute de judoka CSM LPS Focșani, antrenați de profesorii Stănică Grosu, Iulian Surlă și Marinel Palade, continuă. Sportivii noștri au făcut impresie excelentă la seniori, în cadrul Cupei României la Judo, competiție desfășurată în aceste zile la Poiana Brașov. Laris Borș a obținut medalia de aur la categoria 66 de kilograme, urcând pe cea mai înaltă treaptă a podiumului, iar Alexandru Matei adevenit noul vicecampion al României la categoria 60 de kilograme, cu medalia de argint. Rezultate bune au obținut și judoka Bogdan Drîmbă (categoria 60 kg), Emil Neagu (66 kg), Răzvan Burdușel (73 kg),medaliați cu bronz. La fete, Ana Petrescu (categoria 52 kg) s-a clasat pe locul al 5-lea. Felicitări sportivilor și antrenorilor noștri!