CJ Vrancea și-a desemnat reprezentanții în consiliile de administrație și alte organisme

0
365

La ședința ordinară a Consiliului Județean Vrancea, desfășurată ieri, 29 octombrie, s-a decis prin vot secret reprezentanții instituției în diferite consilii de administrație și alte organisme în care aceasta este reprezentată. Așadar, în urma procesului de votare PSD și-a adjudecat cele mai multe locuri, respectiv 13, urmat de ALDE, cu 5 locuri, PNL cu 4, USR 1 și PLUS 1. De departe se poate observa că social-democrații au reușit să își plaseze consilierii  în „comitetele și comițiile” județene, deținând o supremație absolută. Am putea spune că și ALDE a reușit o performanță apreciabilă, având în vedere că formațiunea nu are decât doi reprezentanți în CJ, în comparație cu PNL care, deși are 10 consilieri, nu a obținut să-și plaseze decât 4 oameni. Iată mai jos cine și unde reprezintă cetățenii Vrancei:

1 – Consorțiul Regional al Regiunii de Dezvoltare Sud-Est – Ionel Cel-Mare (ALDE), membru titular, Marin Vasile (PSD), membru supleant.

2 – Consiliul de Administrație al Asociației pentru Dezvoltare Intercomunitară Sud-Est pentru Situații de Urgență – Marin Vasile (PSD).

3 – Consiliul Consultativ al Inspectoratului Şcolar Județean Vrancea – Bostan Liviu (PNL).

4 – Consiliul de Administraţie al Centrului Cultural Vrancea – Blîndu Nicușor (PSD).

5 – Consiliul de Administraţie al Centrului Şcolar pentru Educaţie Incluzivă Mihălceni, pentru anul şcolar 2020-2021 – Marin Laurențiu-Daniel (PSD).

6 – Consiliul de Administraţie al Centrului Școlar pentru Educație Incluzivă Măicănești, pentru anul şcolar 2020 – 2021 – Răducanu Aurelian-Cătălin (PSD).

7 – Consiliul de Administrație al Casei de Asigurări de Sănătate Vrancea – Munteanu Ludmila- Gianina (PSD).

8 – Consiliul de Administrație al Spitalului Județean de Urgență ,,Sf. Pantelimon” Focșani” – Bălosu Cristinel (PNL), membru titular, Tărlungeanu Adelina-Petronela (PSD), membru supleant.

9 – Consiliul de Administraţie al Bibliotecii Județene „Duiliu Zamfirescu” – Marin Vasile (PSD).

10 – Comitetul de Organizare pentru nominalizarea membrilor Autorității Teritoriale de Ordine Publică Vrancea – Ionel Cel-Mare (ALDE), Marin Vasile (PSD) Cristian Dănuț (PSD), Lepădatu Mihăiță (USR).

11 – Consiliul de Administraţie al Centrului Județean de Resurse și Asistență Educaţională Vrancea, pentru anul şcolar 2020-2021 – Marchitan Gabriela-Daniela (PNL).

12 – Consiliul de Administraţie al Centrului Şcolar pentru Educaţie Incluziva “Elena Doamna”, pentru anul şcolar 2020-2021 – Săpunaru Dorina (ALDE), Onia Cristian (PSD).

13 – Comisia de Orientare Școlară și Profesională din cadrul Centrului Județean de Resurse și Asistență Educaţională Vrancea – Ionel Cel-Mare (ALDE).

14 – Consortiul Regional de Inovare – Valerică Zamfirescu (PNL), membru titular, Necula Ionel-Gabriel (PSD), membru supleant.

15 – Comisia de evaluare a performanţelor profesionale individuale ale secretarului general al Județului Vrancea – Cristian Dănuț (PSD), Apostol Adrian (PLUS).

16 – Consiliul de Administrație al Muzeului Vrancei – Săpunaru Dorina (ALDE).

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Comentariul dvs.
Numele dvs.