CSM Focșani 2007, egal în al treilea meci de verificare susținut la Miercurea Ciuc

0
84

Echipa fanion a Focșaniului a disputat astăzi al treilea meci de verificare, partidă susținuntă în deplasare în compania echipei din Liga a II-a, Csikszereda Miercurea Ciuc, pe stadionul din capitala județului Harghita. Meciul s-a terminat la egalitate, 1 – 1, ambele goluri fiind înscrise în prima jumătate a jocului. CSM Focșani 2007 a deschis scorul în minutul 9, atunci când Ghenovici l-a lansat pe Jurj care a înscris fără probleme în poarta gazdelor. Acestea au reușit egalarea la finalul primei reprize, în minutul 45, după ce au speculat neatenția apărătorilor noștri. Deși pe parcursul celei de a doua reprize ambele formații au mai avut ocazii de gol, tabela a rămas neschimbată. În primul unsprezece, CSM Focșani i-a avut pe Geantă, Săpunaru, Panaite, Maftei, Ilie, Paizan, Pădineanu, Preoteasa, Manu, Ghenovici și Jurj însă au intrat în teren și Horvat, Stancu, Gorovei, Munteanu, Vochin, Lemac, Juncănaru,Taciuc, Negoiță. Au mai fost înscriși pe foaia de joc Apenciucesei, Oprea, Salaoru, Dascălu.