CSM Focșani 2007 obține prima victorie după cantonament

0
100

Sâmbătă, 8 august, echipa de fotbal a CSM Focșani 2007 a învins formația FC Voluntari II, în primul meci după cantonament, partidă disputată amical. Cele două echipe s-au întâlnit începând cu ora 11.00, pe stadionul Milcovul, căldura insuportabilă solicitând la maximum rezistența membrilor din ambele echipe. Focșănenii au căștigat cu 4 – 2, la pauză 3 – 1, prin golurile marcate de Preoteasa, Artiom, Manu și Paizan în cea de a doua repriză. Manu a făcut spectacol cu un gol de excepție, lob din zona centrală a suprafeței de joc care l-a prins pe portarul advers, Paraschiv, ieșit din poartă. Pentru oaspeți a marcat Leasă, în prima repriză, de la punctul cu var, și Omar în jumătatea secundă a partidei. Marți, 11 august, pe stadionul Milcovul, CSM Focșani 2007 va întâlni formația Gloria Buzău, meci care se va disputa începând cu ora 11.00.