CSM Focșani pierde în fața CS Dante Botoșani și ratează șansa de a intra în Liga a II-a

0
209

Echipa fanion a municipiului Focșani a ratat intrarea în Liga a II-a după ce a cedat partida retur în fața formației CS Dante Botoșani, tabela de marcaj indicând implacabil la finalul jocului scorul de 2 – 1 pentru gazde (1 – 1 la pauză). Botoșănenii au deschis scorul la puțin timp după fluierul de începere al partidei, în minutul 8, prin Răzvan Gorovei. Alin Dascălu echilibrează balanța în minutul 15 și pune CSM Focșani din nou pe linia de plutire. Prima repriză se termină alb, 1 – 1, cu anularea unui gol înscris din offside de Claudiu Juncănaru. În cea de a doua repriză niciuna dintre cele două formații nu reușește să înscrie la poarta adversă așa că se ajunge la prelungiri. În minutul 113 CS Dante Botoșani reușește să înscrie golul victoriei și distruge, astfel, șansa CSM Focșani de a intra în Liga a II-a.