CSM Focșani, victorie în amicalul cu Petrolul 95 Ploiești

0
152

Reprezentativa de fotbal a municipiului Focșani s-a impus astăzi net, cu scorul de 2-0 (0-0 la pauză), în fața formației Petrolul 95 Ploieșt, pe stadionul „Olimpia” din Râmnicu Sărat, în cadrul unui amical disputat astăzi, începând cu ora 12.00. Sportivii noștri au reușit să introducă balonul în plasă de două ori în cea de a doua repriză, la diferență de doar 8 minute. Pentru echipa fanion a Focșaniului au înscris Vîlsan în minutul 61 și Paizan în minutul 69. Meciul a fost arbitrat de Bucătaru, Nistor și Milea, echipa noastră evoluând în prima repriză cu Apenciucesei (Geanta), Bilsan, Moisi, Gaina, Sapunaru, Stratila, Moisin (Ilie), Stancu, Benkaid, Bodea, Hadhria și cu Geanta(Preda), Juncanaru, Panaite, Bratu, Dragomir, Ilie(Paizan), Preoteasa, Vilsan, Gorovei, Jurj, Taciuc în cea de a doua parte a meciului. Antrenorii echipei noastre, Alin Chita, Mohamed Chakroun și Manuel Ivanciu s-au declarat mulțumiți de rezultatul obținut la Râmnicu Sărat.