Echipa fanion a Focșaniului câștigă al doilea amical al verii!

0
89

Pe o căldură sufocantă, astăzi s-a desfășurat cel de al doilea meci amical al echipei CSM Focșani 2007. Partida a început la ora 11.00, pe stadionul Milcovul, gazdele avându-i ca adversari pe jucătorii de la Gloria Buzău, echipă de Liga a II-a. Formația noastră s-a impus 2 – 1 (1-0 la pauză), prin golurile marcate de Ghenovici, în minutul 23, prin lovitură de la 11 metri, și Jurj, la începutul reprizei secunde, în minutul 54, printr-un șut formidabil din marginea careului de 14 metri. Oaspeții au dat golul de onoare cu 10 minute înainte de sfârșitul partidei, în minutul 80, printr-o lovitură de la punctul cu var. Urmează ca echipa CSM Focșani 2007 să întâlnească vineri, 14 august, pe Csikszereda Miercurea Ciuc.