Fotbal: CSM Focșani 2007 a reușit a patra victorie la rând

0
237

CSM Focșani 2007 a reușit să se impună în fața formației CS Sporting Liești . Meciul care a contat pentru etapa a patra a returului Ligii a III-a la fotbal s-a încheiat cu o victorie pentru fotbaliștii focșăneni. Elevii antrenați de Adrian Toma au intrat la pauză cu avantaj de un gol. În repriza secundă sportivii de la Liești au egalat, însă golul decisiv care le-a adus cea de-a patra victorie consecutivă sportivilor de la CSM Focșani 2007 a fost înscris în minutul 85 de Rogoveanu. CS Sporting Liești – CSM Focșani 2007, scor final 1-2 (0-1). După victoria de sâmbătă, echipa focșăneană se menține pe locul al patrulea și încă are șanse să prindă play-off-ul sezonului 2022-2023. Săptămâna viitoare, CSM Focșani 2007 va întâlni pe teren propriu echipa CS Aerostar Bacău.