În orașul Panciu, locuitorii care au primit repartițiile pentru locuințele sociale în luna decembrie vor avea un motiv special de bucurie în preajma sărbătorilor pascale din acest an – vor putea întâmpina Paștele în propriile lor case noi. Primăria Orașului Panciu a finalizat cu succes demersurile pentru contractele de utilități aferente fiecărei locuințe, venind astfel în sprijinul chiriașilor.
Vineri, 29 martie, odată cu semnarea contractelor de închiriere, chiriașilor le-au fost înmânate și cheile apartamentelor în care vor locui începând chiar de ieri. Această mișcare este un pas important în direcția asigurării unui adăpost stabil și confortabil pentru locuitorii din comunitatea Păncii.
Locuințele sociale reprezintă o soluție vitală pentru familiile cu venituri reduse sau pentru cei aflați în dificultate financiară și contribuie la creșterea calității vieții în comunitate. Primăria Panciu demonstrează, astfel, un angajament puternic față de bunăstarea și prosperitatea locuitorilor săi, oferindu-le un cadru propice pentru a-și construi viitorul. Cu cheile în mână și cu speranța unei vieți mai bune în suflet, păncenii vor marca această sărbătoare a Paștelui în noile lor cămine.