Îndrăznește să fii informat!

vineri, 7 noiembrie 2025

URMĂREȘTE-NE PE:

Îndrăznește să fii informat!

More
    spot_imgspot_img
    AcasăActualitatePNL Vrancea - nici un candidat impus de la București! Listele pentru parlamentare formate 100% cu...

    PNL Vrancea – nici un candidat impus de la București! Listele pentru parlamentare formate 100% cu oamenii locului

    La alegerile parlamentare din 2024, PNL Vrancea a venit în fața alegătorilor vrânceni cu liste de candidați 100% vrânceni. În vreme ce alte partide au pe liste și oameni impuși de București, PNL a identificat la noi în județ oamenii de care este nevoie pentru a avea legi bune, care să îi reprezinte pe vrânceni în Parlament.

    Poziția PNL Vrancea în ierarhia națională a organizațiilor, după rezultatele de la locale, e una solidă, așa că nimeni de la centru nu a avut ce obiecta în momentul în care liberalii au propus lista de candidați. Practic, toți cei nominalizați și aprobați pe plan local au fost aprobați de conducerea centrală a partidului, fără să existe vreo problemă sau influență.

    „Am desemnat candidații pe liste în cel mai democratic mod posibil, fără ascunzișuri, fără înțelegeri pe sub masă, fără scheme sau candidați din alte județe, în mod transparent, cu oameni profesioniști, vrânceni 100%, pentru a reprezenta și sprijini acest județ, așa cum merită.

    Candidații aflați pe listele PNL Vrancea acoperă toate domeniile de interes: economia, sănătatea, administrația, educația, antreprenoriatul etc. Suntem oameni simpli, facem politică în interesul cetățenilor și ne dorim să ducem în Parlament problemele transmise de vrânceni. Dorim să le fim alături în următorii 4 ani și la dispoziția lor, pentru orice problemă”, a declarat președintele PNL Vrancea, Dragoș Ciobotaru.

    Candidații PNL Vrancea în alegerile parlamentare:

    Senatul României:

    1. Raluca-Gabriela Ioan, senator, medic
    2. Florin Nechifor, economist, primarul municipiului Adjud (2020-2024)
    3. Liviu Bostan, vicepreședinte al Institutului Național de Administrație)
    4. Ion Epure, consilier județean, președintele seniorilor liberali

     Camera Deputaților:

    1. Dragoș-Fănică Ciobotaru, președinte PNL Vrancea, consilier județean, primar al comunei Vizantea Livezi (2016-2024)
    2. Adrian-Vasile Crețu, consilier județean, administrator public al județului (2020-2024)
    3. Claudiu Matei, consilier județean, președinte TNL Vrancea
    4. Alexandru-Ciprian Epure, consilier județean, antreprenor
    5. Livia-Silvia Marcu, inspector școlar general, consilier județean și profesor la Colegiul A.I.Cuza Focșani)
    6. Toader Gemănaș, inginer silvic, fost primar al comunei Nereju
    7. Nicolai Mărăscu, primarul orașului Panciu

    „Anul acesta am învățat multe și am trecut prin multe, însă toate acestea ne-au întărit, ne-au maturizat, ne-au călit cum spunem noi. Nu suntem perfecți, însă suntem bine intenționați și, așa cum am spus mereu, mergem înainte cu gândul sincer de a reprezenta cu onoare județul și de a nu-i dezamăgi pe vrânceni”, a mai spus liderul liberalilor vrânceni.

    (Realizat de SC Media Factory Concept SRL la comanda PNL – Filiala Vrancea. Cod mandatar financiar 11240002)

    Tomiță Travel - Agenție de turism FocșaniTomiță Travel - Agenție de turism Focșani
    spot_imgspot_img
    HAI PROMOHAI PROMO

    ARTICOLE SIMILARE

    Ambasadorul Israelului la București, E.S. Lior Ben Dor, în vizită la Focșani

    Primarul Municipiului Focșani, Cristi Valentin Misăilă, a primit astăzi (6 noiembrie), vizita Excelenței Sale...

    Cutremur, joi după-amiază, cu epicentrul în Vrancea, la 50 de kilometri de Focșani!

    Joi, 6 noiembrie 2025, la ora 14:54:39 (ora locală a României), în Zona Seismică Vrancea s-a...

    ARTICOLE POPULARE

    ULTIMA ORĂ Femeie din Petrești găsită moartă la Garoafa. Ea dispăruse de acasă în urmă cu două săptămâni

    În urmă cu aproape două săptămâni, poliția anunța dispariția Mariei Oțelaș, din Petrești (comuna...

    ULTIMA ORĂ Pieton lovit mortal cu mașina la Vulturu! Accidentul, provocat de o șoferiță neatentă!

    Astăzi, 6 noiembrie, în jurul orei 07:30, dispeceratul Inspectoratului de Poliție Județean Vrancea a...

    A murit Costică Geaboc, consilier local al PNL din comuna Bârsești

    Comunitatea din Bârsești este în doliu după moartea lui Costică Geaboc, consilier local și...